Ознака: Спортски вести

Спортски вести

ФУДБАЛ Холанд ја доби наградата „златно момче“ за 2020 година Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Норвежанецот Ерлинг Холанд (20) е добитник на признанието „златно момче“ во 2020...

Спортски вести

Продолжува сезоната во алпско скијање, Шифрин има „мали очекувања“ Со слаломите за жени во финскиот Леви денеска и утре продолжува сезоната во Светскиот куп (СК)...

Спортски вести

КОШАРКА - НБА Ентони Едвардс прв избор на драфтот, ќе игра за Минесота Ентони Едвардс (19 години, бек-шутер, висок 196 см, тежок 102 кг) е првиот...

Спортски вести

Гледачите наскоро ќе се вратат на трибините во Англија? Владата на Велика Британија го истражува потенцијалното враќање на гледачите во спортските објекти во некои делови...

Спортски вести

ФУДБАЛ Играњето со рака и офсајдот на тапет идната недела? Фудбалските тела што ги донесуваат правилата на фудбалската игра треба в понеделник да разговараат за контроверзното...

Спортски вести

КОШАРКА - ВТОРА ЈАДРАНСКА ЛИГА МЗТ Скопје и Работнички фаќаат ритам Македонските претставници во Втората јадранска лига во кошарка, МЗТ Скопје и Работнички, имаат по две...

Спортски вести

Хамилтон по седми пат стана светски  првак, се израмни со Шумахер Феноменалниот британски возач на Формула 1, Луис Хамилтон, со победата на трката за големата...

Спортски вести

КОШАРКА На Златибор почна трката за влез во Првата јадранска лига На Златибор (Србија) вчера и официјално почна Втората јадранска лига во кошарка, а предвидено е...

Спортски вести

Фудбал Меси постигна гол и од игра! Лионел Меси, кој влезе во игра на полувремето од мечот Барселона - Бетис 5-2, (при резултат 1-1), постигна два...

Спортски вести

ФУДБАЛ Меси сезонава постигнуваголови само од пенал Барселона не одигра на високо ниво, но успеа да ја прокнижи третата победа во групата од фудбалската Лига на...