Ознака: Спортски вести

Спортски вести

ШАХ - ИНТЕРНЕТ-СЕРИЈА НА ШАМПИОНИТЕ Карлсен победи на првиот онлајн турнир годинава Светскиот првак Магнус Карлсен (2.865 рејтинг-поени) победи на првиот турнир на шаховската турнеја на...

Спортски вести

ФУДБАЛ - ФИНАЛЕ НА ЛИГА-КУПОТ НА АНГЛИЈА Ливерпул - Челси, дуел и помеѓу тактичарите Клоп и Тухел Утрешното финале во фудбалскиот Лига-куп на Англија, помеѓу Ливерпул...

Спортски вести

АТЛЕТИКА - НА МИТИНГ ВО САЛА ВО БУДИМПЕШТА Стојоски го собори 35 години стариот рекорд на Мачев на 400 метри На Меѓународниот атлетски митинг во сала...

Спортски вести

Кејн постигна два гола на мечот Манчестер сити - Тотенхем 2-3, а Ливерпул го совлада Норич со 3-1 и му се приближи на Сити...

Спортски вести

КАРАТЕ Почнува Премиер-лигата, со нов систем на натпреварување Македонските каратисти од утре до недела ќе бидат пред првиот годинашен предизвик. Во Обединетите Арапски Емирати ќе се...

Спортски вести

НБА Дончиќ со личен рекорд од 51 кош Кошаркарот на Далас, Словенецот Лука Дончиќ (22), блескаше во победата (112-105) над Лос Анџелес клиперс во НБА-лигата, постигнувајќи...

Спортски вести

Русинките први излегоа на мразот, но останаа на сината линија, оти Канаѓанките не сакаа да им се приближат, со оглед на тоа што шест...

Спортски вести

БФМ ГИ ПРОГЛАСИ НАЈДОБРИТЕ ЗА 2021 ГОДИНА Лама боксер на годината Боксерската федерација на Македонија (БФМ) викендов ги прогласи најдобрите боксери за 2021 година. Македонскиот репрезентативец...

Спортски вести

ТЕНИС - ТУРНИР ВО ШПАНИЈА Ѓорческа почна со победа за 76 минути Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа (268. на ВТА-листата), почна со победа на ИТФ-турнирот што...

Спортски вести

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Во Љубаништа се одржа трка од државното првенство во велокрос Автокампот Љубаништа беше домаќин на Државното првенство (ДП) во велокрос, во организација на ВК Спидбајк...