11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 11:44

Ознака: Спортски вести

Спортски вести

ХОКЕЈ НА МРАЗ На повидок хокеј „три на три“ Новиот претседател на Интернационалната федерација во хокеј на мраз (ИИХФ), Лук Тардиф, планира да воведе хокеј „три...

Спортски вести

На фудбалското Светско првенство (СП) во 2022 година во Катар директно ќе се пласираат 10-те победници во квалификациските групи од Европа, а прва се...

Спортски вести

ФОРМУЛА 1 Хамилтон ќе стартува 10 места зад оствареното во квалификациите Британецот Луис Хамилтон ќе стартува 10 места подолу од остварениот резултат во квалификациите за трката...

Спортски вести

ШАХ - ОКТОМВРИСКА РЕЈТИНГ-ЛИСТА НА ФИДЕ Карлсен 124-ти пат прв, Фирузја и Рапорт првпат меѓу првите 10 Алиреза Фирузја (18) од Франција и Ричард Рапорт (25)...

Спортски вести

Еурофарм Пелистер во група со Татабања, АЕК, Спортинг, Ним и со Кадетен Ракометниот вицепрвак на Македонија, Еурофарм Пелистер, ќе игра против унгарска Татабања, грчки АЕК,...

Спортски вести

Салах го постигна 100-от гол за Ливерпул на 151-от меч во Премиер-лигата. Само Ширер за Блекбурн (124 меча), Кејн за Тотенхем (138) и Агуеро...

Спортски вести

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Роглич по третпат во низа триумфира на Вуелта Словенечкиот велосипедист Примож Роглич (31) славеше по третпат во низа на престижната трка околу Шпанија, Вуелта, откако...

Спортски вести

ЕФЕКТОТ НА МАКЕДОНСКИТЕ КОШАРКАРИ ПО ТУРНИРОТ ВО СКОПЈЕ Мекиќ најефикасен, Вајли најкорисен играч Крилниот кошаркар Адем Мекиќ беше најекспонираниот играч на македонската сениорска репрезентација на претквалификацискиот...

Спортски вести

По двата тест-меча во Белград, македонските одбојкари повторно се во Скопје каде што ќе ги продолжат тренинзите, во пресрет на 45-то издание на меморијалниот...

Спортски вести

Тој потпиша петгодишен договор според кој ќе стане најплатениот играч во клубот и ќе заработува околу 235.000 евра неделно ФУДБАЛ Лукаку се врати во Челси за...