29.8 C
Skopje
23.6.2021 - 11:52

Ознака: спортска сала

Ќе се реши проблемот со затоплувањето на спортската сала „Боро Чурлевски“

Спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола ќе биде една од петте спортски сали во државата, во која ќе биде решен проблемот со затоплувањето преку...

Училиштето во Стајковци ќе добие нова спортска сала

Со спортските сали во училиштата во Стајковци, Страчинци и Булачани, сите основни училишта во Општина Гази Баба добиваат услови за одржување на наставата по...

Нова спортска сала во ЦОУ „Милто Гура“ во село Гарани 

Денес со мала свеченост и во присуство на министрите за економија Крешник Бектеши, министерот на МОН, Арбер Адеми и градоначалникот Фатмир Дехари, беше ставен...

Спортската сала со ново партерно уредување

Крушево Спортската сала во Крушево полека добива ново партерно уредување. Сега салата има и патека што води до карпата за искачување, а просторот се оспособува...

Поставен камен-темелник на нова спортска сала во село Грешница

Со пригодна свеченост и во присуство на градоначалникот на Општина Кичево, Фетмир Дехари, министерот за образование Арбер Адеми, и министерот за економија, Крешник Бектеши,...

Камен темелник на нова училишна спортска сала во село Грешница

Во дворот на училиштето „Фаик Коница“ во село Грешница, ќе биде ставен камен темелник за изградба на нова училишна спортска сала, која ќе биде...

Се гради спортска сала во училиштето „Јоаким Крчовски“ во Волково

По шест децении, основното училиште „Јоаким Крчовски“ во селото Волково ќе добие спортска сала. Изградбата на салата е проект на Министерството за образование и...

Заев: Вложуваме во децата за силна економска иднина

Премиерот Зоран Заев денеска се обрати на свеченоста по повод комплетирање на изградбата на основното училиште „Вера Јоциќ“, во општина Гази Баба. Во својот говор...

Реновирана спортската сала во ОУ „Св. Климент Охридски” во Битола

Со финансиска помош од РЕК „Битола” и Општината Битола е реновирана спортската сала во основното училиште „Св. Климент Охридски” во Битола. Реконструкција е направено...

Средното училиште на Град Скопје „Сарај“ ќе добие спортска сала

Премиерот Зоран Заев, министерот за образование и наука Арбер Адеми, лидерот на ДУИ Али Ахмети и градоначалиците на Град Скопје и на општина Сарај,...