13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:28

Ознака: спортист

Филип Кузмановски спортист на Битола

Ракометарот на Еурофарм Работник и репрезентативец, Филип Кузмановски е прогласен за спортист на Битола за 2018 година. Изборот на спортист на Битола, кој се одржа...

Мојот сон е олимписки медал

ИНТЕРВЈУ: ЕМИЛ ПАВЛОВ, СПОРТИСТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА 2018 ГОДИНА Олимпијадата е сон на секој спортист, па така е и за мене. Според постигнатите резултати изминатите...

Младински бран

Годинава продолжи трендот на успеси на млади спортисти од Македонија, во екипните и во поединечните спортови, проткаени и со многу медали. Од суштинско значење...

Заев (не) ја продаде Македонија

Настани, симболи, алузии Неоспорно е дека претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, за дел од македонската јавност е јунак над јунаците, единствен во...