24.8 C
Skopje
3.8.2021 - 23:54

Ознака: спорен закон

Нови масовни протести во Хонгконг

Неколку десетици илјади лица повторно излегоа на улиците на Хонгконг, само еден ден откако Владата ја суспендира процедурата за усвојување на спорниот закон за...