-2 C
Skopje
23.2.2019 - 12:37

Ознака: спомен

Ајфеловата кула ќе потоне во мрак во спомен на жртвите од...

Светлата на Ајфеловата кула ќе бидат изгаснати на полноќ, по локално време, во спомен на жртвите од вчерашниот напад во Стразбур, соопшти градоначалникот на...

Лунапаркот остана во спомените, а најмалите нема да имаат нов наскоро

Генерации скопјани пораснаа со викенд-посетите на Лунапракот, а сега живеат само со спомените за возењето на вовчето, на најголемиот реквизит - панорамата и на...

„Еврофест 2018“ во спомен на Тоше Проески

Дваесет и второто издание на меѓународниот фестивал на забавна музика „Еврофест“ годинава има нова димензија - чествување за незаборав на Тошe Проески. Првата фестивалска...

Во спомен на Жабарот

Помалку е познато дека Жабарот има стигнато и до УНЕСКО, вистинското УНЕСКО, со седиште во Париз. При прославата на шеесетгодишнината на оваа организација, Жабарот...