19.1 C
Skopje
24.5.2019 - 13:35

Ознака: специјализанти

Отворено писмо на приватните специјализанти до премиерот

Почитуван премиер, г. Зоран Заев, Ви се обраќаме ние, приватните специјализанти, преку отворено писмо до јавноста, бидејќи вистината треба да има што повеќе сведоци. На панел-дискусијата...

МЗ обезбеди средства за исплата на надоместок за приватните специјализанти

Министерството за здравство соопшти дека со помош на Владата обезбедило буџетски средствата за исплата на приватните специјализанти запишани на конкурсот во јануари оваа година....

Приватните специјализанти веќе нема да работат без пари

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека приватните специјализанти, запишани на јануарскиот конкурс 2018 година, во јуни ќе добијат мајска плата. Новата генерација приватни...