Ознака: спајс грлс

„Спајс грлс“ одбиле да пеат со Адел

Иако музичката ѕвезда Адел (31) се појави на последниот концерт од повратничката турнеја на поп-бендот „Спајс грлс“, членовите на групата не ја поканиле на...

Ќе се снима филм за „Спајс грлс“

Иако сѐ уште не се познати повеќе детали за филмот за групата „Спајс грлс“, засега се знае дека во него ќе се појават сите...

„Спајс Грлс“ ја откажаа планираната турнеја

Ветената турнеја на „Спајс Грлс“, што требаше да им донесе на пејачките по 30 милиони фунти, нема да се одржи, соопштија медиумите на Островот. ...