10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:39

Ознака: Спајк Ли

Изборот на Спајк Ли во Кан не е политичка одлука

Американскиот режисер Спајк Ли (62) ќе биде претседател на жирито на годинашниот Филмски фестивал во Кан, кој ќе се одржи од 12 до 23...

Трамп: За Афроамериканците направив повеќе од кој било досегашен претседател

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека режисерот Спајк Ли, во говорот по добивањето на Оскарот, „го нападнал на расна основа, иако за Афроамериканците направил...