14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 16:56

Ознака: спајдермен

Спајдермен дојде во посета на папата

Необичен посетител, суперхеројот Спајдермен денеска се појави на јавно обраќање на папата во Ватикан. Имено, човек во тесен костум од овој стрип јунак седеше во...

Француски „спајдермен” го освојува Лондон

Францускиот „спајдермен”, по име Ален Робер (56) за еден час се искачи на една од највисоките згради во Лондон, Херон Тауер (233 метри), и...