Ознака: спасувачка операција

Заврши спасувачката операција по земјотресот во Турција

Во Турција заврши спасувачката операција по земјотресот во петокот, во кој загинаа 41 лице. Акцијата беше стопирана откако службите за итни случаи го пронајдоа...