5 C
Skopje
19.11.2018 - 19:16

Ознака: спасовски

Спасовски: Да се одбие барањето за азил и Груевски да биде...

Единствено што сметам дека е исправно е тоа да се одбие барањето за азил и Никола Груевски да биде екстрадиран во Македонија и да...

Реформите на УБК пред собраниска комисија

Самостојна разузнавачка служба и нецелосно самостојна внатрешна служба во состав на Министерството за внатрешни работи, две одделни национални служби, едната самостојна безбедносна контраразузнавачка и...

Спасовски: Сите што се под некаква закана, се обезбедени

Сите за кои имаме сознанија, за кои има пријави, за кои има сериозни закани и имаме направено проценки дека треба да имаат обезбедување, се...

Спасовски во посета на реновираниот објект на ПО Зајас

Од сега вработените во Полициското одделение Зајас ќе работат во реконструиран објект, чија што реконструкција и санација е изведена со средства од буџетот на...

Спасовски: Во МВР 40 лица работеле со фалсификувани дипломи (видео)

Во Министерството за внатрешни работи биле откриени 40 вработени кои имале фалсификувани факултетски дипломи, изјави министерот Оливер Спасовски во неговото гостување во емисијата „Клик-Плус“...

Спасовски: Доколку има нови моменти во истрагата за атентатот врз Глигоров...

Доколку има нови моменти во истрагата за атентатот врз првиот претседател на Република Македонија Киро Глигоров тие ќе се споделат со јавноста, изјави денеска министерот за внатрешни...

Три модели за реформирање на безбедносно- разузнавачките служби (видео)

Три модели се во оптек за во поширокиот процес на реформирање на безбедносно-разузнавачките служби и обидите за ставање крај на партиски политички и какви...

Прашки процес во Скопје: Соодветен одговор на миграцијата бара координирани заложби

Миграцијата не е ограничена само на една држава. Споделувањето информации, тесната соработка и заедничкиот интегрален пристап и реалното согледување на миграциските трендови, се од...

Спасовски: Ги отворивме вратите на МВР за квалификуваниот кадар од областа...

Во Министерството за внатрешни работи, согласно нашите приоритети за кадровско, но и адекватно стручно екипирања на институцијата, после подолг период годинава се вработуваат триесетина...

Оливер Спасовски: Посакувам вечерва Македонија да слави заедно со сите граѓани

Минисерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по гласањетона референдумот во Куманово истакна дека ова е историски ден за Македонија. - Секој од граѓаните денеска треба...