Ознака: Спасени

Се урна воен авион во Турција, пилотите се спасени

Турски воен авион се урна во морето за време на тренинг лет, а двајцата пилоти се спасени, соопшти турското Министерство за одбрана. Авионот КТ-1 се...

Љубовта кон животните нема граници

Во последниве триесет и шест часа во Тирол, Австрија наврнаа 125 сантиметри снег. Снежното невреме зароби шест елени, меѓутоа локалното население и покрај тешките...

Спасени триесетина мигранти во близина на грчкиот остров Крит

Најмалку 30 бегалци и мигранти, биле спасени источно од грчкиот остров Крит, откако потонал бродот во кој што се превезувале, објави грчката новинска агенција...

Полицајци во превртен чамец биле спасени од шверцерите со дрога кои...

Тројца шпански полицајци, кои паднале од чамец што се превртел за време на потера, биле спасени од шверцерите со дрога кои ги гонеле, соопшти...

Стотина мигранти спасени кај Лезбос и Кос

Припадници на грчката крајбрежна стража и „Фронтекс“ денеска спасиле 107 мигранти и бегалци, во два различни случаи на Егејското Море. Во првиот случај, 56 мигранти...

Албански брод спаси 36 Авганистанци од Егејското Море

Албанското Министерство за одбрана соопшти дека нивни брод, кој пловел во Егејското Море, спасил 36 Авганистанци кои се обиделе да дојдат до Грција. Албанската министерка...

Спасени се сите деца од пештерата

Сите 12 млади фудбалери и нивниот тренер се извлечени од поплавената пештера во екстремно ризичната операција во Тајланд. Среќен епилог има неверојатната приказна на...