20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:34

Ознака: сојузи

Се множат концептите за балкански политички сојузи

Балканска унија, регионален бенелукс, православен сојуз, словенска алијанса, нова Југославија, западнобалканска шестка (Г-6) беа само некои од називите што изминативе години беа користени во...

Најава за нови партиски споеви, рекомбинирања и сојузи

Коалицирања заради тесен интерес или подлабока граѓанска мисија Последниот маневар на повеќе политички партии во Дебар, каде што коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Алијансата за Албанците,...

Трамповата доктрина победува, а светот губи

Актуелниот американски претседател сака да ги уништи сојузите и да ги прокоцка односите и меѓународните институции што 70 години го карактеризираа глобалниот поредок предводен...