Ознака: сочувство

Пендаровски телефонски му изрази сочувство на хрватскиот претседател

Претседателот Стево Пендаровски денеска остварил телефонски разговор со својот хрватски колега, Зоран Милановиќ. Како што информираат од претседателскиот кабинет, во разговорот Пендаровски изразил сочувство до...

Рускиот патријарх Кирил изрази сочувство за смртта на Амфилохие

Рускиот патријарх Кирил денеска изрази сочувство поради смртта на митрополитот црногорско-приморски Амфилохие. Патријархот Кирил во името на Руската православна црква, како и во негово лично...

Јиржи Менцел ќе остане запаметен како голем пријател на Македонија

По повод неодамнешната смрт на светски познатиот чешки режисер Јиржи Менцел, Ректорот на Интернационалниот универзитет Еуропа Прима, Јордан Плевнеш, упати порака со сочуство до...

Талат Џафери упати сочувство за смртта на поранешната пратеничка Ратка Димитрова

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство за смртта на пратеничката од првиот собраниски состав, Ратка Димитрова. - Дозволете да изразам сочувство во мое лично...

Доктор Мојсова: Сочувство до семејството, срцето на нивната драга сѐ уште...

Сакам да изразам сочувство на семејството и да им кажам дека срцето на нивната драга чука и дека во суштина сѐ уште живее -...

Спасовски испрати телеграма со сочувство до украинскиот премиер за авионската несреќа

Премиерот Оливер Спасовски испрати телеграма со сочувство до украинскиот премиер Олексиј Гончарук за трагичната авионска несреќа. - Со жалење ја примив веста за авионската несреќа...

Меркел изрази сочувство до семејствата на настраданите во Португалија

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека е шокирана и тажна поради автобуската несреќа на германски туристи на португалскиот остров Мадеира, во која загинаа...

Грчкото МНР изрази сочувство за трагичната сообраќајна несреќа

Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа на автопатот...

Сочувство од Иванов по повод смртта на Горан Стефановски

Претседателот Ѓорге Иванов изрази сочувство по повод смртта на Горан Стефановски, потенцирајќи дека вечно ќе сме благодарни за творештвото кое ни го остави, за...

Путин преку писмо до Павлопулос и Ципрас изразува сочувство и нуди...

Подготвени сме да обезбедиме неопходна помош за справување со последиците од таа катастрофа, пишува рускиот претседател Владимир Путин во писмото со сочувство за катастрофалните...

Watch Shaman King (2021) Episode Preview (https://animeheaven.pro/m/wkYo/ep-1) at website https://animeheaven.pro dr stone anime heaven

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 11 (https://kissanimeonline.com/m/Ko7X/ep-11) at website https://kissanimeonline.com kissanime list