Ознака: Сочи

Судир на туристички автобуси во Сочи

Најмалку 26 лица се повредени денес при судир на два туристички автобуса во Сочи, при што 23 луѓе се хоспитализирани, објави регионалното министерство за...

ИРАН НОВО-СТАРО ЖАРИШТЕ ЗА ГОЛЕМ ОРУЖЕН КОНФЛИКТ

Помпео: САД не сакаат војна со Иран, ама... Вашингтон тврди дека има разузнавачки податоци што ја докажуваат зголемена закана од Иран во регионот, но со...

Помпео: САД не сакаат војна со Иран

Шефот на американската дипломатија Мајк Помпео порача дека САД не сакаат војна со Иран. Помпео имаше кратка средба со рускиот претседател Владимир Путин во...

Тимската наредба му донесе триумф на Хамилтон во Сочи

Британецот Луис Хамилтон (33), возачот на Мерцедес, победи на Формула 1 (Ф1) трката за Големата награда (ГН) на Русија во Сочи откако неговиот клупски...

Авион излета од писта во Сочи, 18 повредени

Најмалку 18 луѓе се повредени откако авион синоќа излета од пистата и делумно се запали на аеродромот во Сочи, соопшти руското Министерство за здраство. Боинг...

Со „снежен“ меч во Сочи се одбележаа 50 дена до СП

На над 2.000 метри надморска височина, во снежниот Сочи се одигра фудбалски натпревар со кој беа одбележани 50-те дена до почетокот на Светското првенство...