10.1 C
Skopje
17.2.2020 - 12:26

Ознака: Соул-музика

Соул-музиката е душата на рокенролот

Станува збор за музички правец што се појави во САД на крајот на 1950-тите години и е музичка мешавина од ритам и блуз со...