10.8 C
Skopje
18.10.2021 - 1:32

Ознака: состојба

МОН: Стабилна е состојбата со ковид-19 во училиштата, само 0,02 отсто...

Состојбата со ковид-19 во училиштата е стабилна и континуирано се следи од надлежните здравствени институции. Според последниот пресек на Министерството за образование и наука...

Езерото Козјак никогаш не било во полоша состојба

КИЧЕВО Најмладото и најголемо вештачко езеро во земјава Козјак, ни оддалеку не е онаа акумулација што ја паметиме од пред 17 години, кога се создаде...

Османи и Филипче ги информираа амбасадорите за состојбата со коронавирусот

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, организираше заеднички видео-брифинг со Министерот за здравство Венко Филипче со претставниците на сите дипломатско-конзуларни претставништва и мисии акредитирани...

Кога правото ќе стивне во (квази)вонредна состојба

Кога врвен професор по уставно право ќе оцени дека предлозите на Комисијата за заразни болести се оправдани, без оглед какви се, односно дека во...

Вучиќ: Состојбата во Србија е подобра од 95 отсто од европските...

Српскиот претседател Александар Вучиќ, говорејќи за пандемијата на корoнавирусот во Нови Сад, рече дека ситуацијата во Србија е релативно добра и многу подобра отколку...

Во Албанија почина уште еден лекар, во Србија пад на бројот...

Преглед на состојбата со коронавирусот во регионот во изминатото деноноќие. Уште еден лекар почина во Албанија од коронавирус Во болницата во Тирана, почина познатиот албански пулмолог...

И во вонредна состојба правната држава мора да функционира

Клучните прашања што се наметнуваат по втората неуспешна лидерска средба е што да се прави понатаму и како да се постигне оптимално решение, во...

Дневник од 17 век открива фрапантни сличности со денешната состојба

Уте Лоц Хојман е доцентка и директорка на Отсекот за студии на доцен среден век и реформации на универзитетот „Аризона“ во САД. Неодамна таа...

Состојбата во Дебар и Центар Жупа е стабилна, во самоизолација уште...

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Според мерките предвидени во оперативниот план, полициските...

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, состојбата му се влошила

Британскиот премиер Борис Џонсон е преместен на интензивна нега откако неговата состојба се влошила, соопшти „Даунинг стрит“. Тој синоќа беше сместен во болницата „Свети Томас“...