Ознака: состанок

Во Брисел 14. состанок на Советот за стабилизација и асоцијација на...

Советот за стабилизација и асоцијација на Република Македонија и Европската унија денеска во Брисел ќе го одржи 14. состанок. На состанокот се очекува да бидат...

Горбачов: Состанокот Путин – Трамп би можел да биде историски

Поранешниот советски претседател Михаил Горбачов смета дека следниот состанок на американскиот претседател со рускиот претседател би можел да биде историски настан. Горбачов смета дека ако...

Прв состанок на Советот НАТО-Русија по случајот „Скрипал“

НАТО во четврток првпат ќе одржи официјални разговори со Русија од обидот за убиство со труење на поранешниот двоен агент на Кремљ и Велика...

Формат В4+Б4: Проширувањето на ЕУ мора да продолжи

Поддршка на проширувањето на Европската унија(ЕУ), најавија денеска министрите за надворешни работи на земјите од форматот В4+Б4 - Вишеградската четворка и четирите балкански држави...

Со Македонија на дневен ред се затвора зградата на НАТО

Персоналот на 29-те земји-членки ќе се дислоцира во новото седиште во јуни, за чија изградба беа потрошени 1,5 милијарда долари Македонија е на агендата на...

Состанок на лидерите на земјите во Процесот Брдо-Бриони

Состанок на лидерите на земјите во Процесот Брдо-Бриони, ќе се одржи денеска во Скопје, на кој домаќин е македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Претседателот на Европскиот...

Состанок на министрите од Процесот СЕЕЦП во Брдо кај Крањ

Состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на Процесот на соработка во Југоисточна Европа (СЕЕЦП) ќе се одржи денеска во Брдо крај...