Ознака: состанок

Мицотакис свика состанок на службите за безбедност поради новиот бран мигранти

Грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, за утре свика состанок на највисоките претставници на службите за безбедност, каде што главна тема ќе биде зголемениот прилив на...

Прв состанок на работната група за процесот на ветинг во МВР

Се одржа првиот состанок на работната група формирана од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, по заклучок на Владата, која има задача да спроведе...

Заев им порача на амбасадорите: Максимален фокус кон историската шанса во...

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, се обрати на работниот состанок на...

Шекеринска на средба со министри за одбрана во Брисел

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на министерски состаноци на Северноатлантскиот совет на Алијансата. Ова е второ...

Шекеринска на состанокот на Северноатлантскиот совет на НАТО во Брисел

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, од денеска во Брисел, во седиштето на НАТО учествува на дводневниот состанокот на Северноатлантскиот совет, на ниво министри за...

Советот за безбедност на ОН свика итен состанок поради нападнатите танкери...

На барање на САД, Советот за безбедност на ОН ќе одржи итна средба зад затворени врати по повод најновите напади врз два нафтени танкера...

Димитров на состанок во Трст со претставници од Централноевропската иницијатива

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре во Трст ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Централноевропската иницијатива (ЦЕИ). Италија...

Петнаесетти состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Македонија и...

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Македонија и Европската Унија ги поздрави значајните чекори што ги презема Владата...

Повеќе од 115 пожари во кавадаречко, полицијата свика состанок

Сто и петнаесет пожари се регистрирани од почетокот на годината во кавадаречко. Полицијата денеска свика состанок на кој претставници од неколку надлежни институции разговараа...

Левиот Бх.блок нема да коалицира со националните партии

Партиите што се собрани во Бх.блокот, по завчерашниот долгочасовен состанок, одлучија да не коалицираат со националните партии заради формирање власт на ниво на Босна...