-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 8:32

Ознака: состанок

Словенија ги повика сите членки на ЕУ на кризен состанок за...

Словенија, како претседател на ЕУ, ги повика денеска сите членки на Унијата да се соберат на кризен состанок за да разговараат за ситуацијата во...

СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на претстојните локални избори

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одржа состанок со коалицискиот партнер и претседател на ДУИ, Али Ахмети, на кој беше договорено дека СДСМ и ДУИ...

Вучиќ по состанокот во Брисел: Мислев дека е невозможно да се...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати по состаноците што ги имаше во Брисел во рамките на дијалогот со Приштина. - Мислев дека е невозможно...

Народна банка подготвена за пренесување на искуствата

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, учествуваше на годишниот состанок на Одборот на Центарот за извонредност во финансиите (ЦЕФ). На состанокот што се одржа...

Состанок на работната група за измени на Изборниот законик

Во организација на Министерството за правда во Клубот на пратеници попладнево се одржа состанок на Работната група за измени на Изборниот законик на кој...

Денеска во Брисел вонреден состанок на ЕУ за конфликтот во Газа

Министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ денеска во Брисел ќе одржат вонреден состанок на кој ќе биде побаран прекин на конфликтот меѓу...

Меѓуинституционален состанок на АД ЕСМ во ХЕЦ „Тиквеш“

На иницијатива на АД ЕСМ денеска се одржа меѓуинституционален состанок во хидроелектраната „Тиквеш“ во Кавадарци во врска со актуелните прашања поврзани со акумулацијата Тиквеш,...

Прекината седницата на Советот за безбедност, Русија реагираше на знамето на...

Седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за Косово и Метохија беше прекината набргу откако започна, бидејќи претставникот на Русија, Димитриј Полјански, побара...

Шарл Мишел: Не спијам добро поради сцената од состанокот со Ердоган

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел чувствува непријатност поради инцидентот поврзан со распоредот за седење на состанокот одржан во Анкара оваа недела, пишува германскиот весник, „Ханделсблат“. Урсула...

Османи: Достојно ја претставуваме државата во НАТО

По повод одбележувањето на годишнината од зачленувањето на Македонија во НАТО, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ги собра на тематски работен состанок шефовите...