3 C
Skopje
18.11.2018 - 9:27

Ознака: состанок

Одржан првиот состанок на македонско-грчкиот комитет на експерти

На првиот состанок на Заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти (ЗИКЕ) меѓу Македонија и Грција за историски, археолошки и образовни прашања одржан денеска, усвоени се...

По оставките во ВМРО-ДПМНЕ, состанок на партискиот Извршен комитет

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува состанок по серијата партиски оставки поради несогласување со актуелното раководство предводено од претседателот Христијан Мицкоски. Оставка на претседателската функција...

Министерски состанок Македонија, Бугарија, Албанија и Грција во ноември во Солун

Министрите за надворешни работи на Македонија, Бугарија, Албанија и домаќинот Грција, на почетокот на ноември ќе одржат нова квадрилатерална средба во Солун. Според информациите на...

Состанок во Ватикан во врска со скандалите со сексуално злоставување

Папата Франциск ќе се сретне со националните водачи на Католичката црква за да разговара за можностите за заштита на децата од злоставување на свештеници,...

САД нема да учествуваат на состанок во Москва за иднината на...

САД нема да учествуваат на самитот за иднината на Авганистан следниот месец во Москва, информира претставник на Стејт департментот. - Во принцип поддржуваме иницијативи предложени...

Трамп: Состанокот на мојот син со Русите е целосно легален

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговиот син имал состанок со Руси во 2016 година во Кулата Трамп, за да добие информации за противкандидатот...

Министерски состанок во Белград за зголемените царини на Косово

Заеднички став за одлуката со која Косово ги зголеми царините на овошјето и зеленчукот, се очекува од денешната средба во Белград чиј иницијатор и...

Во Брисел 14. состанок на Советот за стабилизација и асоцијација на...

Советот за стабилизација и асоцијација на Република Македонија и Европската унија денеска во Брисел ќе го одржи 14. состанок. На состанокот се очекува да бидат...

Горбачов: Состанокот Путин – Трамп би можел да биде историски

Поранешниот советски претседател Михаил Горбачов смета дека следниот состанок на американскиот претседател со рускиот претседател би можел да биде историски настан. Горбачов смета дека ако...

Прв состанок на Советот НАТО-Русија по случајот „Скрипал“

НАТО во четврток првпат ќе одржи официјални разговори со Русија од обидот за убиство со труење на поранешниот двоен агент на Кремљ и Велика...