Ознака: состанок

Средба на министерот Спасовски со италијанската министерка за внатрешни работи Ламорџезе

Соработката меѓу Министерството за внатрешни работи на Република Македонија и Министерството за внатрешни работи на Италијанската Република е на високо професионално ниво, со брза,...

Трагедијата ги одложи состаноците на Централниот и Извршниот одбор на СДСМ

Централниот и Извршниот одбор на СДСМ вечерва нема да заседаваат, поради трагедијата што се случи во Бугарија, информираат од владејачката партија. Седниците беа закажани по...

Николовски-Јурова: Со мерките против корупцијата ја носиме Европа дома

Во рамките на работната посета на Брисел, вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, денеска одржа состанок со потпретседателката на Европската комисија надлежна...

Димитров на онлајн-состанок со Вучиќ и Рама во рамки на иницијативата...

По работниот состанок во Белград одржан минатата недела, заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, како претставник на Владата, заедно со српскиот...

Османи и Мортон ќе го одржат првиот состанок на Советот за...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска ќе и биде домаќин на министерката за Европа и Америките на Обединетото Кралство, Венди Мортон, која престојува...

Џафери на состанок на претседатели на парламенти на земјите од Западен...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска ќе учествува на Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Западен Балкан, на Брдо при Крањ. Состанокот...

Димитров претседаваше со 6-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет за транспорт...

Денеска се одржа шестиот по ред Мониторинг комитет за секторот транспорт, животна средина и климатска акција, со кој што претседаваше заменик претседателот на Владата...

Османи на вонреден состанок на Северно-атлантскиот совет на НАТО за состојбата...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше на вонредниот состанок на Северно-атлантскиот совет на НАТО на ниво на министри за надворешни работи. Состанокот се...

Словенија ги повика сите членки на ЕУ на кризен состанок за...

Словенија, како претседател на ЕУ, ги повика денеска сите членки на Унијата да се соберат на кризен состанок за да разговараат за ситуацијата во...

СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на претстојните локални избори

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одржа состанок со коалицискиот партнер и претседател на ДУИ, Али Ахмети, на кој беше договорено дека СДСМ и ДУИ...