14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 16:26

Ознака: состав

Селекторот Николиќ го одреди составот за второто ЕП на Македонија

ОДБОЈКА Покрај дванаесеттемина од ЕП 2019, националниот дрес сега ќе го носат и Лука Костиќ и Филип Савовски. Македонија од 1 септември ќе игра во...

Пратениците в сабота ќе гласаат за составот на новата Влада

Собраниската седница на која треба да се избере составот на новата Влада е закажана за оваа сабота со почеток во 11 часот, откако денеска...

Ќе има ли парламентарно мнозинство до четврток

Иако изминатиот викенд заедничкото соопштение на СДСМ и на ДУИ дел од медиумите го протолкуваа како подавање рака, сепак лидерот на СДСМ, Зоран Заев,...

Составот и цртежот нa Марија Трајаноска – најдобри творби

Голем одѕив на креативниот повик на „Колибри“ Ликовни и литературни творби пристигнаа од цела Македонија, а заедничко им е тоа што ги направиле малите вредни...

Украина ќе го има највисокиот состав на ЕП 2020?

Противникот на Македонија во групата Б има 10 двометраши на списокот со 28 ракометари. Летонија ги има и највисокиот и најнискиот ракометар на пошироките...

Големи предизвици за новиот состав на Еврокомисијата

Новиот состав на Европската комисија почна со работа еден месец подоцна од планираното, откако транзицискиот процес беше одложен поради одбивањето на Европарламентот да даде...

Кадетите се во третиот барабан за денешната ждрепка за СП

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија, денеска, по ждрепката во Базел, ќе ги добие противниците за претстојното Светско првенство, кое од 6 до 18...

Утврден составот на новата Актикорупциска комисија

Комисијата за прашања на изборите и именувањата на денешната седница едногласно ја утврди предлог листата за именување на претседател и членови на Државната комисија...

Македонија со комбиниран состав на Медитеранските игри

На Медитеранските игри во Шпанија во јуни машката селекција ќе биде составена со ракометари од А-репрезентацијата и од млади ракометари што имаат потенцијал и...