35.8 C
Skopje
24.6.2021 - 14:15

Ознака: сослушување

На Навални му се закануваат две и пол години затвор

Сослушувањето на рускиот опозиционер Алексеј Навални започна денес пред судот во Москва поради кршење на условната пресуда, пренесува новинарката на „Франс прес“. Навални (44) се...

Почна сослушувањето на Навални

Сослушувањето за случајот на рускиот опозиционер Алексеј Навални започна денес во градот Химки, близу Москва, објави неговиот портпарол Кира Јармиш. Таа на Твитер соопшти дека...

Откривањето на мотивот го задржа убиецот на Џон Ленон во затвор

На Марк Дејвид Чепмен, кој го застрела и усмрти Џон Ленон, легендарниот вокалист на „Битлси“, минатиот месец, по 11-ти пат му беше одбиено барањето...

Најбогатиот човек на светот се најде во небрано

Во јануари Џеф Безос беше желен да се дружи со елитата на Вашингтон која ја покани во неговата вила вредна 23 милиони долари, иако...

Конгресот не се потчини пред императорите на онлајн-економијата

Водечките луѓе на технолошките гиганти се соочија со незгодни прашања за време на сослушувањето пред Конгресот во врска со тактиките за доминација на пазарот...

Ќе посегнат ли технолошките титани по „прирачникот“ на Бил Гејтс?

Кога Бил Гејтс пред Конгресот одговори на тврдењата дека „Мајкрософт“ ја истуркува конкуренцијата на нефер начин, пред 22 години, тој го изнесе оттогаш познатиот...

Коронавирусот го одложи сослушувањето на Асанж

Сослушувањето на основачот на „Викиликс“, на кое треба да се одлучи дали тој ќе биде екстрадиран во САД, е одложено поради пандемијата на вирусот...

Сослушувањето на Меган и Хари се одржува на далечина

Првата фаза на правната постапка на војвотката од Сасекс против еден весник за објавување на „приватно и доверливо“ писмо до нејзиниот татко, е во...

Четворица вработени во МВР сослушани за протекување на строго доверливи снимки

Обвинителството информира дека е започната предистражна постапка за оддавање службена тајна и дека биле повикани четири лица вработени во МВР како сведоци да дадат...

Помпео под притисок да се појави на јавно сослушување за убиството...

Одборот за надворешни работи на Претставничкиот дом на Конгресот на САД испрати обврзувачки повик до државниот секретар Мајк Помпео за сослушување за наредбата на...