Ознака: Сорос

Гогољ сака да изврши ревизија на Преспанскиот договор

Заев бара чист мандат. Се согласувам со него. Тргнаа како петпарачка шарена револуција по сценарио на Сорос, а завршија пред судот марширајќи низ бурлеска...

ФБИ: Милитантна група планирала убиство на Обама, Клинтон и Сорос

Лари Хопкинс, водач на вооружена група што пресретнува мигранти кои илегално преминуваат во САД од Мексико, планирал да ги убие поранешниот американски претседател Барак...

Не гледајте во минатото, завртете се кон иднината на европското минато

Предизборен молк во Македонија. Молк и во Северџанистан. Останаа 99,99% од планетава за да напишам колумна. И наеднаш се чувствувам тесно. Па што е...

Фејсбук дискредитира критичари кои ги поврзуваат со Сорос

Фејсбук најмил ПР фирма што се обиде да ги дискредитира критичарите кои ги обвиниле дека се поврзани со милијардерот Џорџ Сорос - пренесува Њујорк...

САД: Најавени казни за новинари што објавиле материјали за Сорос

Американска владина радиотелевизиска компанија, која емитува програма за странство, соопшти дека ќе казни вработени одговорни за телевизиски материјал за Џорџ Сорос, кои ги прекршиле...

Каменос: Никогаш не е споменато дека Владата добила 50 милиони евра...

На владината седница не беше кажано дека Владата добила од Сорос 50 милиони евра. Го споменав Сорос, но за нешто што не поврзано со...

Фондацијата на Сорос ја тужи Унгарија

Фондацијата Отворено општество, чиј основач е милијардерот Џорџ Сорос, денеска соопшти дека поднела тужби до Европскиот суд за човекови права и унгарскиот Уставен суд...

„Вашингтон тајмс“: Судските реформи спонзорирани од Сорос ја оставија Албанија без...

Престижниот американски весник „Вашингтон тајмс“ во еден од своите написи наведува силни обвинувања против албанската влада.  Според весникот реформските процеси во земјата кои се спонзорирани...