Ознака: сопственици

Животни – Сопствениците на кучиња живеат подолго

Кучињата се домашни миленици, кои не само што им прават друштво на луѓето туку може и позитивно да влијаат врз нивното здравје. Веќе е...

Земји со најмногу сопственици на криптовалути

Се вели дека 2017-та беше година на подемот на криптовалутата. Нејзината комбинирана пазарна капитализација достигна голем успех, што предизвика огромно медиумско внимание и поддршка...

Трамп: Додека сум претседател ќе ги бранам правата на сопствениците на...

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави пред членовите на Националното здружение на сопственици на огнено оружје (НРА) дека правата им се „под опсада", но...