Ознака: сопруга

Скопјанец ја нападнал сопругата пред угостителски објект

Полицијата привела скопјанец поради физички напад на неговата сопруга. Како што информира МВР во 2:07 часот пред угостителски објект на ул. Анастас Митрев, од полициски...

Кумановец со нож ја нападнал сопругата на плоштад

Четириесет и петгодишен жител на кумановското село Речица е уапсен зошто со остар предмет на плоштадот „Маршал Тито“ ја нападнал сопругата, со која не...

Германец платил двојно поскапо кафе од сопругата Хрватка

Во некои ресторани во Хрватска цените за угостителските услуги зависат од јазикот на кој се прави нарачката. Оваа честа практика на хрватските угостители, да...

Македонец во Австралија призна дека си ја убил сопругата

Ристевски првично негираше дека ја убил својата сопруга, чии скелетни остатоци биле пронајдени осум месеци подоцна во регионален парк во Мелбурн, од двајца градинари...

Пијан маж ги нападнал сопругата и децата

Во Полициската станица Ѓорче Петров изутринава во 1.20 часот 50-годишна жена од Скопје пријавила дека нејзиниот 54-годишен сопруг, кој бил под дејство на алкохол,...

Сопругата на шефот на Интерпол побара азил во Франција

Сопругата на Менг Хонгвеи шеф на Интерпол кој е во затвор во Кина од лани, побара азил во Франција за себе и своите...

Уапсен тетовецот осомничен за убиството на својата сопруга

Доцна попладнево, во тетовското планинско село Гајре полицијата го пронашла и го лишила од слобода А.К.(53) од Мала Речица кој е осомничен дека минатата...

Скопјанец ги претепал двегодишниот син и сопругата

Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.С. (47) од Скопје поради постоење основи на сомнение...

На маж од Скопје му исчезна сопругата

Во полицијата во Драчево вчера се јавил 45-годишниот Т.Р. од село Таор и пријавил дека околу 07 часот од дома во непознат правец се...