Ознака: сопиште

Силјановска-Давкова: Ќе ги покачиме платите 25 отсто

Професорката Гордана Силјановска-Давкова, носител во Изборната единица 1 од ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше во посета на Сопиште, од каде што истакна дека СДСМ го избриша...

Пожарот кај Пинтија ставен под контрола, пријавен нов кај Сопиште

Пожарот кој избувна денеска околу 11.30 часот над населбата Пинтија е ставен под контрола. Пожарот ја зафати деградираната шума во близина на населбата. Од Територијалната...

Поранешниот секретар на општина Сопиште под кривичен прогон

Против Б.Д.(69) од Скопје, поранешен секретар на Општина Сопиште, поднесена е кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, поради постоење основи...

Плаќаат комуналии на жими мајка

Нерешените инфраструктурни зафати во повеќето новоизградени населби најчесто се должат на нереалните ветувања на локалните власти, кои брзајќи да ги наполнат општинските каси наплатуваат...

Цветни минијатури на Живко Поповски-Цветин за читателките на „Нова Македонија“

По повод празникот на жената, 8 Март, сликарот и хуманитарец Живко Поповски-Цветин вчера пред просториите на редакцијата на „Нова Македонија“ одржа ликовна работилница под...

Делови од Карпош и Сопиште утре без струја

Дел од корисниците лоцирани на улицата „Атинска“ бр. 25 во општина Карпош утре од 9 до 13 часот ќе останат без електрична енергија. Во временскиот...

Делови од Сопиште и Студеничани утре без струја

Корисниците од селата Говрлево, Долно и Горно Соње, Чифлик, Св. Петка, Сопиште и Ракотинци утре од 9 до 11 часот ќе останат без електрична...

Се бришат починати лица од избирачкиот список

Педесет и девет лица од општините Кисела Вода, Студеничани, Сопиште и Зелениково ќе бидат избришани од избирачкиот список. Според информациите од подрачната канцеларија на...

Во Сопиште утре можни прекини во водоснабдувањето

Во селото Сопиште утре се можни мали прекини во водоснабдувањето поради чистење и хлорирање на резервоарот за питка вода „Сопиште“. Од Регионалниот центар за управување...

Dragon Ball Z (Dub) Episode 291 at ANIMEFLIX animeflix ponyo

Ex-Arm Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation one piece