Ознака: соопштување

Урсула фон дер Лајен ќе ги соопшти имињата од нејзиниот тим

Претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен го заврши составот на својот тим за следните пет години. Таа во ноември ќе го преземе управувањето...