12.8 C
Skopje
23.9.2021 - 11:03

Ознака: соопштение

Бугарија бара спроведувањето на Договорот за добрососедство да биде во идната...

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, притоа останувајќи...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветува работи за кои нема согласност

Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Според опозициската партија...

Почна прикажувањето на четвртата сезона на „Приказната на робинката“

СООПШТЕНИЕ ЗА МЕДИУМИ Првите три епизоди од новата сезона на наградуваната серија „Приказната на робинката“ се достапни од 29 април на Ејч-би-о гоу. Серијата се...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Рашковски тргувал со прашањата за испитот за судии и...

Во канцеларијата на Драги Рашковски на Правниот факултет во Скопје е пронајден софтвер од прашањата за испитот за судии и јавни обвинители, се вели...

СДСМ секогаш е прв во промените

СДСМ е прв во промените. Идејата за заедничка дејствување за напредокот на државата е визионерство и шанса за демократизација и промени во самите политичките...

ВМРО-ДПМНЕ: Две недели молк за бегството на Мијалков

Поминаа две недели од бегството на Сашо Мијалков, а органите на прогонот и јавното обвинителство се уште не открија каде беше и кој му...

ВМРО-ДПМНЕ: Снегот кој наврна уште една од блокадите

- Снегот кој наврна е само уште една од сите блокади што ја снајдоа Македонија. Како и секоја година, така и оваа, надлежните изненадени...

ВМРО-ДПМНЕ: Да се прекинат разговорите со Бугарија

Ако за Заев Бугарите се таткото и ако цената е исполнување на хегемонистички апетити, тогаш веднаш да се прекинат разговорите со Бугарија - велат...

СДСМ: Преку „Акција 21“ се искористуваат сите економски потенцијали

Како врвни приоритет на новата стратешка рамка „Акција 21“,  Владата предводена од СДСМ се поставуваат заложбите за отворање можности за нови економски потенцијали, велат...

СДСМ: Стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде...