19.3 C
Skopje
20.7.2019 - 1:27

Ознака: сообраќај

Наноси од снег на патот кон Јажинце, забрана за камиони на...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни  коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурни екипи на „Македонија...

Тековно одвивање на сообраќајот

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. На осојните места коловозите се наместа влажни поради што е можна појава на голомразица. АМСМ...

РСБСП: Бидете внимателни и одговорни возачи за време на новогодишните празници

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) апелира до возачите да бидат внимателни и одговорни и да не возат доколку конзумираат алкохол...

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег во Крива Паланка и Делчево

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по влажни коловози, а слаб снег кој не се задржува на коловозот утринава провејува во Крива Паланка...

Маглата го отежнува патниот сообраќај, нормализиран авиосообраќајот

Густата магла утринава го отежнува одвивањето на патниот сообраќај, додека авиосообраќај на скопскиот аеродром е нормализиран. Јавното претпријатие „Македонија пат“ утринава информира дека густа магла...

РСБСП почна кампања „Без изговори“, за сите учесници во сообраќајот

„Без изговори“ е новата кампања на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата која во декември и јануари ќе се спроведе во Скопје, Охрид, Гостивар, Прилеп, Битола, Кавадарци, Штип и Гевгелија. Кампањата...

Возење низ тунелот на Илон Маск

Основачот на компанијата „Тесла“ Илон Маск го претстави неговиот последен проект, подземниот тунел во Лос Анџелес, за кој милијардерот тврди дека ќе го смени...

Тешко повреден возач и двајца полесно повредени во седум сообраќајки во...

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје....

Забрана за камиони на неколку патни правци поради снегот

Поради врнежи од снег забрани за тешки товарни возила се воведени на патните правци Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража, Маврово-Дебар и Тетово – Попова...

Одрони на патот Делчево-Македонска Каменица

Одрони го попречуваат движењето на патот Делчево–Македонска Каменица. Одроните се најзабележителни на потегот од село Илиово до село Луковица каде дел од нив ги...