Ознака: сообраќај

Пренасочување на сообраќај во мај поради реконструкација на патната делница Ратае-Шемшово,...

Јавното претријатие Македонија пат ја информира јавноста дека во текот на мај ќе се реконструира патната делница од Ратае до Шемшово, во општина Јегуновце...

Општина Центар почна со реализација на проектот „Безбеден Центар“

Општина Центар соопшти дека работи на зголемување на безбедноста и на подигнување на свеста кај граѓаните и учесниците во сообраќајот. Со фарбање на улиците во...

Прекин на сообраќајот на патот Пршовце – Јегуновце

Прекин на сообраќајот денеска ќе има на патот Пршовце - Јегуновце поради негово асфалтирање, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. Од АМСМ посочуваат дека сообраќајот на...

Во Скопје санкционирани 248 пијани возачи за шест часа

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Од 726 контролирани возачи во Скопје во период од 23 часот синоќа до пет часот утринава, 248 возеле...

Во Тетово утре Ден без автомобили

Општина Тетово соопшти дека утре ќе спроведе неколку активности со цел да одбележи „Денот на планета Земја“. Целта на одбележувањето на „Денот на Планетата...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, со умерен интензитетот на патните правци надвор од градските средини и без подолги задржувања за...

Дефект во системот на Еуроконтрол одложува летови во Европа?

Речиси половина авионски летови во Европа може да бидат одложени поради дефект на еден од системите кои го контролираат авионскиот сообраќај. Еуроконтрол соопшти дека речиси...

Расчистен одронот на патот на влезот на Велес

Целосно е расчистен одронот од карпата на влезот во Велес, на регионалниот пат Велес - Градско, кој беше таму од 13 март изутрината. Поради...

Нормализиран сообраќајот на патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево-Гостивар синоќа во 22 часот е норамлизиран сообраќајот, кој од вчера се одвиваше наизменично поради свлечиште. На делницата се поставени сообраќајни знаци...

Забрани за камиони на Пресека, Стража и Маврово – Дебар

Забрани за движење на тешки товарни возила има на Пресека, Стража, како и на патниот правец Маврово – Дебар, информира Автомото сојузот на Македонија...