5 C
Skopje
17.1.2019 - 14:47

Ознака: сообраќај

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Пешак се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно осум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во пет сообраќајки...

Булеварот пред Собранието на РМ утре од 12 затворен за сообраќај

Сообраќајот во централното градско подрачје пред Собранието на РМ утре од 12 часот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници. Како што соопшти МВР поради закажан...

Намалена видливост поради магла од село Лисец кон Попова Шапка

Намалена видливост до 20 до 30 метри поради магла има на патниот правец од село Лисец до Попова Шапка, соопшти ЈП Македонија пат. Сообраќајот на...

Едно лице тешко повредено, 12 сообраќајки вчера во Скопје

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, а три сe леснo повредeни во вкупно 12 сообраќајни незгоди што се случиле изминатите 24 часа...

Секој десетти возач под дејство на алкохол во ноќешната контрола во...

Од 180 контролирани возачи ноќеска во Скопје, 18 биле под дејство на алкохол, информира СВР. Во засилените контроли на СВР, согласно констатираните прекршоци од Законот...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Сообраќајот на магистралниот пат Маврово-Дебар од 11:00 часот е нормализиран за сите возила, информираат од ЈП Македонија пат. Како што претходно соопшти Јавното претпријатие, од...

Укинати забраните на патиштата, сообраќајот по влажни коловози

Укинати се сите забрани и ограничувања на патиштата што беа предизвикани од снежните врнежи и сообраќајот е нормализиран на сите патни правци. Врнежите од...

Снегот ги создаде првите проблеми во сообраќајот

Поради обилни врнежи од снег од 17:00 часот патниот правец Дреново – Прилеп е затворен за сообраќај на тешки моторни возила, соопшти Автомотосојузот...

Во прекин сообраќајот на ул. „Владимир Полежиновски“ поради снимање на филмот...

Поради потребите на снимањето на филмот „Врба“, кој е во режија на Милчо Манчевски, а во продукција на „Банана филм“, денеска, утре и задутре...

Притворен тракторист кој ја нарушувал безбедноста во сообраќајот

На возач на трактор од кочанското село Двориште му е определена мерка притвор во траење од 30 дена постоење основано сомневање дека сторил кривично...