4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 20:39

Ознака: сообраќај

Пренасочување на сообраќајот утре во Центарот на Скопје

Сообраќајот утре од 10 часот во централното подрачје на Скопје ќе биде пренасочен заради поставување бина пред Собранието на Република Македонија, а по повод...

Градежните работи на Цетинска ќе завршат до крајот на летово

Застојот со градежните работи при пробивањето на булеварот Христијан Тодоровски-Карпош во општината Бутел веќе извесен период на граѓаните им предизвикува главоболки. Подолго време нема...

Превртен шлепер кај Росоман го блокираше сообраќајот

Превртен унгарски шлепер го блокира патот близу Росоман. Возачот поминал со полесни повреди. Возилата се пренасочуваат кон Кавадарци, а полицијата во моментов врши увид...

Нормализиран сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица

Магистралниот пат Кочани-Македонска Каменица кај селото Истибања е нормализиран во 18:10 часот, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на овој пат беше во прекин...

Шареноликоста на кинеските гробишта за велосипеди

Кинеските градови се соочуваат со голем број на отфрлени велосипеди, воглавно од страна на компаниите кои ги изнајмуваат популарните превозни средства во најмногубројната светска...

Македонија заостанува зад Европа во безбедноста на сообраќајот на патиштата

Македонија заостанува зад европските држави во однос на безбедноста на сообраќајот на патиштата. Анализите покажуваат дека во земјите од Европската унија во просек има 5,2...

Под дејство на алкохол возеле 59 возачи

За непрописно паркирање викендов на подрачјето на Град Скопје изречени се мерки за 244 возила, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 37 возила.  Според...

Сообраќајот пред Владата затворен поради митинг

Сообраќајот на булеварот „Илинден“ пред Владата на Република Македонија е затворен поради најавениот политички митинг од 20 часот, соопштија од МВР. Од 20 часот за...

Времен режим по повод дефиле на мотоциклисти

По повод одржувањето на третата ИПА Мото средба на мотоциклисти во организација на Меѓународното полициско здружение ИПА Оддел Македонија и Мото Клуб ИПА Македонија,...

Изменет сообраќаен режим поради посетата на премиерката Меј

Поради посетата на висока делегација од Велика Британија, денеска МВР ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје...