-3.2 C
Skopje
22.1.2022 - 1:19

Ознака: сообраќај

РСБСП: Совети за возачите да останат безбедни кога се сами на...

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата РСБСП денеска упати совети до возачите како да ја задржат концентрацијата и да останат безбедни и...

Нормализиран железничкиот сообраќај Велес – Битола

Железничкиот сообраќај на релација Велес-Битола, кој поради сообраќајна несреќа беше во прекин од утрово, е нормализиран, информираат од Железничката станица во Велес. Возот на релација...

Пренасочен сообраќајот на Водно – се одржува  Европско првенство во планинско...

На планината Водно кај Скопје денеска ќе се одржи спортската манифестација „Европско атлетско првенство во планинско трчање“. Најавено е учество на 250 атлетчари од 29...

Сообраќајот без застои и ограничувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...

Пренасочување на сообраќајот до Средно Водно

Поради одржување на спортската манифестација Европско атлетско првенство во планинско трчање, што во организација  на Атлетска федерација на Македонија ќе се одржи утре ќе...

Казнети 271 возач за брзо возење викендот во Скопје

Пет лица биле тешко повредени, а 15 се здобиле со полесни повреди во десет од 24 сообраќајки евидентирани изминатиот викенд на територијата на Секторот...

Автобусот број „22“ денеска напладне ќе сообраќа само до населбата „Даме...

Автобуската линија со број „22“ на ЈСП Скопје денеска од 12 до 13 часот ќе сообраќа само до населбата „Даме Груев“ поради најавениот протест...

Коњските коли не се тргнаа од скопските булевари

На полицајците навистина им е тешко да се справат во ваквите случаи, затоа што најчесто управувачите на запрежните коли немаат никаква легитимација По улиците на...

Зголемен број на возила на „Богородица“ за влез во Грција

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а зголемен број возила има на граничниот...

Пренасочување на сообраќајот во Центарот поради најавениот протест

Сообраќајот од 10 часот во централното подрачје на Скопје ќе биде пренасочен заради поставување бина пред Собранието на Република Македонија, а по повод одржување...