16.5 C
Skopje
19.4.2019 - 13:04

Ознака: сообраќај

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“

Дел од булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“, на потегот од улицата „Ферид Бајрам“ до улицата „Боца Иванова“, денеска од 7 часот е затворен за...

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Битола-Ресен

Сообраќајот на магистралниот пат Битола-Ресен, кај местото Макази, е нормализиран, информираат од АМСМ. Сообраќајот беше во прекин од 17 часот поради опожарена трска и се...

Утре сообраќаен режим на повеќе улици во Скопје

Поради градежни зафати на повеќе локации во Град Скопје, утре сообраќајот ќе се одвива согласно променет привремен сообраќаен режим, соопштија од Градот. На булеварот „Борис...

Патиштата влажни, се препорачува внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Како што информира ЈП „Македонија пат“, снег провејува на Попова Шапка и Стража,...

Промена на режимот на сообраќај на патот Неготино-Кавадарци

На регионален пат Р1103, делница Неготино-Кавадарци, денеска ќе има промена на режимот на сообраќај, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Причина за промената се најавените градежни активности...

Контроли за зголемување на безбедноста во сообраќајот во Кичево

Пет лица возеле под дејство на алкохол во изминативе три дена во Кичево, каде што се извршени вкупно 82 акциски контроли, односно врз 28 лица...

Очајот во сообраќајот

Професор Борис Мургоски од Факултетот за безбедност во Скопје По тешката автобуска сообраќајна несреќа што се случи кај селото Ласкарци на патот Скопје - Гостивар, патнички...

Утре и задутре градежни активности на делницата Велес-Градско

На регионалниот пат Р1102 делница Велес-Градско утре и задутре сообраќајот ќе се одвива наизменично во двата правца. Како што соопштуваат од АМСМ причина е изведување...

Стариот пат Скопје – Тетово пуштен за сообраќај

Стариот пат Скопје – Тетово е пуштен за сообраќај од 16.20 часот попладнево, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Сообраќајот беше во прекин од вчера попладне по...

Слаб снег на Попова Шапка, сообраќајот се одвива нормално

Врнежи од снег со слаб интензитет вечерва има на Попова Шапка, но засега тие не претставуваат проблем за сообраќајот, информира јавното претпријатие „Македонија пат“. На...