14 C
Skopje
13.11.2018 - 17:41

Ознака: сообраќај

Исклучени од сообраќај возила кои го загадуваат воздухот

За пет дена акција 11 возила во Тетовско и Гостиварско се исклучени од сообраќај, бидејќи имале техничка неисправност поврзана со штетните издувни гасови што...

Наизменично пропуштање на возилата на патот Прилеп-Крушево

Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Крушево од 19.30 часот се одвива со наизменично пропуштање на возилата, соопшти Автомото сојузот на Македонија. Поради сообраќајна незгода...

Прекин на сообраќајот на патот Виница – село Бигла – Делчево

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...

Повторно се воведува зонско паркирање во Гостивар

По неколку месеци во Гостивар повторно се воведува зонско паркирање и наплаќањето за користење на јавните површини. Општина Гостивар соопшти дека е потпишан договор...

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

Поради одржување јавен собир во текот на викендов во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим на улицата „Кирил и Методиј“. Како што информира МВР,...

Рефлектирачки приврзоци за побезбедни првачиња

„Јас внимавам“ е мотото на кампањата за поголема безбедност во сообраќајот, во која рефлектирачки приврзоци ќе добијат 6.452 првачиња. Овие приврзоци се донација за...

Сообраќајот на патот Прилеп-Градско утре со прекини

На експресниот пат Прилеп–Градско, делница Фариш–Дреново, утре поради градежни работи ќе има прекини на сообраќајот. Прекините ќе започнат во 9 и 11 часот и ќе...

По Бутелска уште се вози тргни-застани

Цело лето има сообраќаен метеж на улицата Бутелска и продолжува и понатаму. Никако да завршат градежните работи на пробивањето на булеварот Кристијан Тодоровски-Карпош, со...

На секои 3-4 години гине по еден клас

Учебната година почна, а на скопските сообраќајници вчера имаше огромен сообраќаен метеж, колони од автомобили и нервозни возачи и пешаци. А во оваа градска...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Валандово

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Удово - Валандово што утрово беше во прекин поради спортска манифестација. Како што соопшти АМСМ, сообраќајот се одвива нормално од...