5.8 C
Skopje
24.10.2021 - 23:38

Ознака: сообраќај

Казнети 150 возачи во Скопје

Полицијата вчера казни 150 возачи во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. - На територијата на Град Скопје изречени се вкупно 150 мерки, меѓу кои...

МВР: За 73 отсто намален бројот на жртви на сообраќајниците во...

За 73 отсто е намален бројот на жртви на сообраќајниците во септември оваа година, соопштија денеска портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, и претседателката на...

Над 150 сообраќајни казни за еден ден во Скопје, најмногу за...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...

Санкционирани 224 возачи во Скопје, 133 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје...

Изречени 138 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово-Скопје-Велес за санкционирање на возила кои се движат со...

Експресни железнички линии меѓу главните градови на Балканот до 2026 година

Владата денеска го овласти министерот за транспорт и врски Благој Бочварски да ја потпише декларацијата со назив „Самит на Министри посветен на железниците –...

Возењето автомобил не е игра на плејстејшн

МАЛОЛЕТНИЦИ ПРЕКРШИТЕЛИ НА ЗАКОНОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА СООБРАЌАЈОТ На почетокот на летово, Секторот за внатрешни работи - Битола, како резултат на сѐ позачестеното учество на...

Нема брзо возење во „градот на светлината“

Покрај Ајфеловата кула или низ Латинскиот кварт во Париз, од денес повеќе нема брзо возење, бидејќи ограничувањето на брзината од 30 километри на час...

На Табановце се чека 45 минути за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП...

Во Скопје казнети 105 возачи во еден ден, 47 од нив...

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (13 август) спровела засилени контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...