Ознака: сообраќајна несреќа

Три тешки сообраќајни несреќи – двајца загинати

Во последните 24 часа Велосипедист го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила рано утрово 1.30 часот во скопската населба Маџари. Според инфорациите од полицијата,...

Седумнаесетгодишен возач и петмина тинејџери повредени во сообраќајка кај Ржаничино

На автопатот Скопје-Велес, во близина на надвозникот кај селото Ржаничино, околу еден часот по полноќ на 29 неоември била пријавена тешка сообраќајна незгода. Како што...

Три лица повредени во тешка сообраќајка во Тетово

Три лица завршиле со повреди, од кои едно со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случи вчера во селото Лешок. Во несреќата учествувале...

Маричиќ: Не можам да бидам рамнодушен за условната казна за несреќата...

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, очекува праведна одлука на повисоките судови во врска со случајот во кој Основниот суд во Охрид пресудил возачот што...

На 77-годишен скопјанец му побарале пари на заем за наводна сообраќајка

Седумдесет и седумгодишен жител на скопско село вчера пријавил дека околу 10.30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров бил измамен од две лица. Според пријавеното,...

Две лица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, едниот возач побегнал

Тешко повредени мотоциклист и сопатничка во судир со автомобил на автопатот Скопје-Велес. Несреќата се случила вчера во 13.50 часот, а автомобилот со косовски регистарски таблици,...

Во тешка сообраќајка во Тетовско загина едно лице

Ф.Л. (45) од тетовско Добреште загина во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, откако нејзиниот автомобил „тојота рав“ излетал од коловозот, објавуваат повеќе медиуми повикувајќи...

Тетовец загина во сообраќајна незгода на патот Скопје – Тетово

Четириесет и петгодишен тетовец загина во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на автопатот Скопје – Тетово. Во несреќата учествувале три патнички возила и товарно...

Тројца повредени во сообраќајка во Ѓорче Петров, меѓу нив и малолетно...

Тројца повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на ул. Волковска во Скопје, помеѓу две возила. Според информациите од МВР, повредени се возачот на...

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани – Делчево, кај с. Очипала, при што возачот добил тешки повреди. Според информациите, се работи С. Ц., жител на...