Ознака: сообраќајна несреќа

Скопјанка тешко повредена откако автомобил удрил во ограда на ул.„Даме Груев“

Триесет и едногодишната М.П. е тешко повредена два часа по полноќ откако скопјанецот Љ.К.(34) кој го управувал возилото „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки во...

Премиерот на Абхазија загина во сообраќајна несреќа

Премиерот на грузиската сепаратистичка област Абхазија, Генадиј Гагулија доцна синоќа загина во сообраќајна несреќа додека се враќал од аеродром по посетата на Сирија, изјави...

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на Плетвар

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа при судир на две товарни возила што денеска околу 13.25 часот се случи кај превојот Плетвар, во...

Во прекин сообраќајот кај Сопотско, се пренасочува низ Царев Двор

Тешко товарно моторно возило се преврте попладнево на патниот правец Ресен-Битола кај местото викано „Сопотско“. Сообраќајот е во прекин. - Во сообраќајната несреќа учествувало тешко...

Автобуска несреќа на српски туристи во Грција

По судир на туристички автобус со комбе, противпожарната служба на Грција, со употреба на скала преку прозорецот на автобусот спаси 50 лица (48 патници...

Кривични пријави за четири лица за несреќата во која загинаа двајца...

Полицијата поднесе кривични пријави за четири лица, Ќ.Н. (31), Џ.Н. (33) , М.Н. (21) тројцата од Скопје и П.П. (39) од Гевгелија, за  „организирање на...

Мотоциклист од Гостивар загина во сообраќајка во Албанија

Шеесетгодишен мотоциклист од Гостивар го загуби животот во соообраќајна несреќа во Албанија. Несреќата се случила на патниот правец Прењас - Либражд кај местото викано Мостот...

Автомобил прегази 99-годишна баба

Вчера утрото околу 9 часот на кружниот тек кај хотел Континентал во Скопје 29-годишен скопјанец со автомобил удрил баба. Од МВР информитаат дека станува збор...

Четиринаесетгодишно дете удрено од автомобил во Скопје

Четиринаесетгодишно дете се здобило со повреди, откако вчера било удрено од автомобил во Скопје, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера во 22 часот на улица...

Кинези загинаа во сообраќајна несреќа во Северна Кореја

Во сообраќајна несреќа во Северна Кореја загинаа кинески туристи, а голем број се повредени, соопшти денеска кинеското Министерство за надворешни работи. Бројот на жртвите не...