3.8 C
Skopje
26.10.2021 - 12:04

Ознака: сообраќајна несреќа

Две лица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, едниот возач побегнал

Тешко повредени мотоциклист и сопатничка во судир со автомобил на автопатот Скопје-Велес. Несреќата се случила вчера во 13.50 часот, а автомобилот со косовски регистарски таблици,...

Во тешка сообраќајка во Тетовско загина едно лице

Ф.Л. (45) од тетовско Добреште загина во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, откако нејзиниот автомобил „тојота рав“ излетал од коловозот, објавуваат повеќе медиуми повикувајќи...

Тетовец загина во сообраќајна незгода на патот Скопје – Тетово

Четириесет и петгодишен тетовец загина во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на автопатот Скопје – Тетово. Во несреќата учествувале три патнички возила и товарно...

Тројца повредени во сообраќајка во Ѓорче Петров, меѓу нив и малолетно...

Тројца повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на ул. Волковска во Скопје, помеѓу две возила. Според информациите од МВР, повредени се возачот на...

Со автомобил излетал од патот, повреден жител на Делчево

Автомобил излетал од магистралниот пат Кочани – Делчево, кај с. Очипала, при што возачот добил тешки повреди. Според информациите, се работи С. Ц., жител на...

Возило излета од патот кај Куманово – возачот е тешко повреден,...

Осумдесетгодишна жена од Скопје загина како последица на сообраќајна несреќа што се случи вчера на пладне кај Старо Нагоричане, Кумановско. Загинатата била сопатник во автомобил, управуван...

Тешко повреден кавадарчанец во сообраќајка меѓу две возила на патот кон...

Вчера во 16.20 часот на регионалниот пат Р1-103, во правец од с.Марена кон Неготино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел зафира“, со...

Кичееч учествувал во сообраќајната несреќа пред Стража

Зоран Милески – Кичеец, кој издржува затворска казна за случајот „Рекет“ во затворот во Струга, е еден од учесниците во сообраќајната несреќа пред Стража,...

Автомобил се судри со мопед, повредени мопедистот и неговиот сопатник

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вчера на улицата 101 во Гостивар помеѓу патничко моторно возило „фолксваген т-рок“, управувано од А.Б.(68)...

Тешко повредена 18-годишна девојка во сообраќајка на патот Градско – Прилеп

Осумнаесетгодишна девојка се здобила со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа што се случила на магистралниот пат Градско – Прилеп, соопшти полицијата. Имено, синоќа во...