Ознака: сообраќајна контрола

Засилени сообраќајни контроли во Прилеп

Министерството за внатрешни работи вчера спровело засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Прилеп. При тоа велат од МВР се изречени...

Секој десетти возач под дејство на алкохол во ноќешната контрола во...

Од 180 контролирани возачи ноќеска во Скопје, 18 биле под дејство на алкохол, информира СВР. Во засилените контроли на СВР, согласно констатираните прекршоци од Законот...