-2 C
Skopje
23.2.2019 - 10:34

Ознака: сообраќајки

Еден потешко, тројца полесно повредени во пет сообраќајки во Скопје

Едно лице е тешко повредено, а три се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани изминатото деноноќие на подрачјето...

Еден загинат и петмина повредени во 11 сообраќајни незгоди во Скопје

Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а четири се здобиле со полесни повреди во 11-те сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје....

Повредени 15 лица вчера во сообраќајки во Скопје

Патник во автобус бил потешко повреден во една од вкупно 11 сообраќајки случени во текот на изминтиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во...

Тeшко повреден пешак, 13 сообраќајки вчера во Скопје

Еден пешак бил потешко повреден во една од вкупно 13 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири...

Вo Скопје 22 сообраќајќи, четворица потешко повредени

Четири лица се потешко повредени во четири од вкупно 22 сообраќајни незгоди што се случиле во изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Поголем е...

Викендов во Скопје 27 сообраќајки, едно лице загинато

Едно лице загинало во една од вкупно 27 сообраќајки случени во текот на изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје. Во една сообраќајка со...

Девет сообраќајки во Скопје, повредени осум лица

Санкционирани се 10 возачи за пречекорување на дозволената брзина, исклучени се од сообраќај осум возачи, осум пред да се стекнат со право на управување...