5 C
Skopje
20.11.2018 - 9:18

Ознака: сообраќајки

Собраќајка во Тетово, шест лица повредени

Шест повредени лица и материјална штета од околу 200 илјади денари се последиците од сообраќајната несреќа во која учествувале четири возила што се случила...

Возач и сопатник загинале во сообраќајка во Скопје

Возач на патничко моторно возило и сопатник загинале во една од вкупно 10 сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР...

Сопатник загина во сообраќајка во Скопје

Вкупно 13 сообраќајки се случија во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје, при што сопатник во патничко моторно возило загинал, а...

Десет сообраќајки во Скопје за едно деноноќие

Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Шеесет и пет  возачи се движеле со брзина поголема од дозволената,...

Мотоциклист потешко, а осум лица полесно повредени во 10 сообраќајки во...

Возач на мотоцикл e потешко повреден во една од 10. сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет...

Триесет и две сообраќајки викендов во Скопје, двајца загинати

Пешак и возач на патничко моторно возило загинале во две од вкупно 32 сообраќајки случени во текот на изминатиот викенд на подрачјето на СВР...

Тринаесет сообраќајки во Скопје, потешко повреден велосипедист

Едно лице велосипедист се здобило со тешки телесни повреди, седум со полесни повреди во 13 сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција...

Еден потешко, тројца полесно повредени во пет сообраќајки во Скопје

Едно лице е тешко повредено, а три се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани изминатото деноноќие на подрачјето...

Еден загинат и петмина повредени во 11 сообраќајни незгоди во Скопје

Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а четири се здобиле со полесни повреди во 11-те сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје....