Ознака: сообраќајка

Прегазено седумгодишно дете во скопско Морани

Седумгодишно дете било прегазено од комбе во скопското село Морани, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера во село Морани товарно моторно возило „Форд Транзит“ со...

Прегазен велосипедист кај Хиподром

Вчера околу 8 часот на локалниот пат Скопје-населба Илинден, во близина на Хиподром, товарно моторно возило “Мерцедес“ удрило во велосипедист. Од МВР информираат дека со...

Загина возач по пад со автомобил во провалија кај Велес

Едно лице загина, а едно е повредено вчера на автопатот од Скопје кон Велес, веднаш по првиот тунел, кога со автомобил излетале од патот...

Еден загинат и двајца тешко повредени викендов во Скопје

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три...

Повреден мотоциклист на булеварот Партизански одреди

Автомобил удри денеска во мотоцикл на булеварот Партизански одреди. Според очевидци на настанот, повредениот со возило на Итна помош е префрлен на скопските клиники. Во...

Мотоциклист загина утрово во Ново Лисиче

Страшна сообраќајна несреќа во која загина мотоциклист утрово околу 7 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата и надлежните органи вршат увид по...

Автомобил излетал од патот кај Крупиште, возачот тешко повреден

Возач се здобил со тешки повреди изутринава кога неговото возило „Ленд ровер“ излетало од патот во близина на селото Крупиште. Полицијата соопшти дека денеска во...

Мотоциклист се здобил со тешки повреди на патот кон ХЕЦ Козјак

Скопјанецот Ф.Ш. (25)  кој управувал  мотоцикл „Кавасаки-550“ со скопски регистерски таблици, н а регионалниот пат Скопје-ХЕЦ Козјак, атар на село Нова Брезница, изгубил контрола и удрил во...

Тројца повредени во сообраќајка во Аеродром

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 13.45 часот нa крстосницата од бул. „Јане Сандански“ и ул. „Васко Карангелевски“...

Тешко повреден возач во соообраќајка на две возила и камион

Тешко повреден возач во соообраќајка на две возила и камион Возач на автомобил е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на улица...