Ознака: сообраќајка

Тешка сообраќајка на патот Гостивар-Кичево: Еден загинат, четворица повредени

Едно лице го загубило животот, а четири се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случила попладнево на магистралниот пат Гостивар-Кичево. Според првичните информации...

Сообраќајка на автопатот Богородица-Гевгелија, eдно лице загина

Рано утрово едно лице загина во сообраќајна несреќа на делницата од автопатот граничен премин-Богородица-Гевгелија. - Несреќата се случила околу 3 часот, кога патничко моторно возило...

Тракторист повреден во сообраќајна незгода во велешко

Тракторист е повреден синоќа околу 20:00 часот во незгода што се случила на локалниот пат село Клуковец - село Горно Оризари, велешко. Станува збор за 62...

Едно лице потешко повредено во сообраќајка на патот Миладиновци-Мралино

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа што синоќа околу 23 часот се случила на локалниот пат село Миладиновци - село Мралино, Скопско. Како...

Тешко повреден пешак во Битола

Вчера околу 11 часот во Битола на улицата „Цар Самоил“ патничко моторно возило „Опел Корса“ удрило во пешакот Ц.Ј. (67) од Битола.  Возилото со битолски...

Во сообраќајна несреќа во Индија загинаа 13 деца

Најмалку 13 деца загинаа при судар на училишно комбе и воз во северната индиска држава Утар Прадеш. Во несреќата повредени се осум деца, кои...

БМВ излета од патот Неготино-Велес, еден повреден

Автомобил марка „БМВ“ излетал од патот Неготино-Велес, на петстотини метри пред патарината Градско, при што едно лице е повредено. - Повреден е возачот на патничкиот...

Симулација на сообраќајка пред Сити Мол

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол ќе реализира симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање...

Шеесетгодишен пешак тешко повреден во Тетово

Шеесетгодишен пешак е потешко повреден вчера во Тетово кога во него удрил автомобил БМВ го гостиварски таблици. Полицијата соопшти дека вчера околу 17:00 часот на...

Мопед удри во деветгодишно дете во Кавадарци

Деветгодишник бил повреден од мопед вчера попладне во Кавадарци, информираше денеска СВР Велес. Несреќата се случила на улицата Вишешница. - Мопед марка „јуинг ...