7 C
Skopje
17.11.2018 - 16:41

Ознака: сообраќајка

Пешак прегазен во Скопје, возачот избегал

Тешко повреден е 58-годишен пешак С.С. од Пробиштип кој бил прегазен со автомобил во Скопје, возачот по несреќата побегнал. -На крстосница од улица „Лука Геров“...

Судар на автомобил и камион кај Арачиново, едно лице повредено

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Скопје-Велес кај село Арачиново, кога автомобил се судрил со камион. Од МВР информираат дека сообраќајна незгода...

Тешко повредено 3-годишно девојче од Битола

Тригодишно девојче од Битола била тешко повредено откако автомобил удрил во него. Од МВР информираат дека несреќата се случила вчера во 12.25 часот на улица...

Единаесет бегалци и мигранти изгореа во сообраќајна несреќа во Грција 

На регионалниот пат меѓу грчките градови Кавала и Солун, во сообраќајна несреќа рано утрово животот го загубија 11 лица откако комбето во кое што...

Жена повредена во сообраќајка на автопатот Куманово -Скопје

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Куманово -Скопје на делницата Романовце-Миладиновци. Според МВР, возилото „пежо 206“ со скопски...

Тешка сообраќајка во Србија, четири жртви

Четири лица загинаа, а две се тешко повредени во судир на два камиона и две патнички возила на излезот на Свилајнац кон Деспотовац, вечерва...

МНР: Двајца македонски државјани загинаа во сообраќајката во Србија

Македонското Министерство за надворешни работи попладнево информираше дека добило телефонска потврда од полицијата во Јагодина, Србија, дека во денешната сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш,...

„Блиц“: Двајца македонски државјани меѓу загинатите во судирот во Србија

Двајца македонски државјани се меѓу загинатите во верижниот судир што се случи денеска на автопатот Белград - Ниш, на потегот меѓу градовите Ќуприја и...

Едно лице загина во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Едно лице загина вчера во сообраќајка на автопатот Скопје - Велес. -На автопатот Скопје - Велес вчера во 12.30 часот, К.М.(33) од село Облешево управувајќи...

Три лица повредени во сообраќајката на патот Делчево-Македонска Каменица

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што околу 18.40 часот се случила на патниот правец  Делчево – Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма.  Медицински...