Ознака: сообраќајка

Судир на автобуси во Прилеп помина без потешко повредени

Повредени се околу 20 патници во судир на два автобусa што се случил утрово во прилепската населба Точила. Повредените веднаш се упатени на лекарски...

Тешка сообраќајка на булеварот Борис Трајковски

Автомобил се судрил со две товарни возила во сообраќајка што се случила околу 10 часот на булеварот Борис Трајковски во Скопје. Две лица се здобиле...

Сообраќајот на магистралата Кавадарци-Прилеп пренасочен поради сообраќајка

Затворен е сообраќајот за товарни возила на магистралниот пат Кавадарци-Прилеп поради сообраќајка, потврди за МИА, Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес. Сообраќајот се одвива непречено...

Четворица потешко повредени во сообраќајка во Скопје

Четири лица, од кои две малолетни, се потешко повредени синоќа при судир на две возила во Скопје. Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа што се...

Судот за сообраќајката кај „Сити мол“: Предвид мораа да се земат...

Скопскиот кривичен суд реагира откако попладнево на протест се бараше нова пресуда за сообраќајната несреќа кај „Сити мол“, во која животот го загуби 24-годишната...

Правда за Викторија – на протест се бараше нова пресуда за...

Семејството на починатата Викторија Николова излезе на протест пред Кривичниот суд, заедно со роднини, пријатели и граѓани кои не се согласуваат со казната од...

Обвинителство ја обжали пресудата за тешката сообраќајка кај „Сити мол“

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, незадоволен од висината на изречената кривична санкција, денеска вложи жалба против првостепената пресуда на Основниот кривичен...

Згрозени сме, пресудата е еднаква на ослободителна, реагира семејството на загинатата...

Семејството на загинатата В.Н. и адвокатот на Л.Д., сметаат дека пресудата за возачот Ј.Ѓ. е еднаква на ослободителна. Адвокатот на семејството на жртвата, Владимир...

Три години затвор за возачот што прегази девојка кај „Сити мол“

Тригодишна затворска казна доби возачот Ј.Ѓ. кој ја стори сообраќајната несреќа кај „Сити мол“. Тој доби и забрана за управување со моторно возило следните...

Се чувствувам виновен, многу се каам, призна возачот што прегази девојка...

Призна вина возачот Ј.Ѓ. кој ја стори сообраќајката кај „Сити мол“ во Скопје, во која В.Н. (24) од Радовиш го загуби животот на 20...