18.3 C
Skopje
17.6.2019 - 3:31

Ознака: сообраќајка

Магистралниот пат Куманово – Крива Паланка затворен за сообраќај поради сообраќајка

Магистралниот пат Куманово – Крива Паланка денеска од 13:45 часот е затворен за сообраќај во двата правци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија(АМСМ), патот...

Автомобил прегази учесничка на протестите против скапите горива во Франција

Протестните собири против високите цени на горивата во Франција започнаа денеска со трагичен инцидент, кога автомобил прегази и усмрти учесничка на протестите. Инцидентот се случи...

Турската амбасадорка во Косово повредена во сообраќајка во која загинаа три...

Сообраќајна несреќа со смртни последици, во која учествуваше и службеното возило на Амбасадата на Турција во Косово, во кое била и амбасадорката Кивилчим Килич,...

Шест лица повредени во тешка сообраќајка во Скопје

Шест лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа во Скопје на крстосницата од булевар „Никола Карев“, улица „Самоилова“ и улица „Максут Садик“. Несреќата се случила...

Судир на автомобил и камион, две лица повредени

На крстосницата од регионалниот пат Градско – Прилеп вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од...

Жена од Демир Хисар тешко повреденa во Скопје

На булевар „Александар Македонски“ во Скопје вчера автомобил удри во 43-годишна жена од Демир Хисар. Од МВР информираат дека 29-годишниот скопјанец А.Д. управувајќи патничко моторно...

Три лица повредени во сообраќајка во Кавадаречко

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која 15 минути по полноќ се случила на регионалниот пат Кавадарци-Ресавска спирка. -Патничко моторно возило “Фиат Пунто“ со...

Загина возач на мопед на патот Подмоље-Кичево

Во тешка сообраќајна несреќa загина возач на мопед на магистралниот пат село Подмоље-Кичево. Несреќата се случила вчера во 19.10 часот кога патничко возило „Цитроен ксара“...

Тешка сообраќајка во близина на Охрид

Тешка сообраќајна несреќа вечерва после 19 часот се случи на магистралниот патен правец Охрид–Кичево во близина на селото Подмоље. Сообраќајот е во прекин, а на...

Товарно возило удри пешак во Делчево

Денес претпладне товарно возило удри пешак кој поминувал улица во центарот на Делчево. Според информациите на Марија Глигорова, директор на Здравствениот дом во Делчево,...