23.3 C
Skopje
18.6.2019 - 21:11

Ознака: сообраќајка

Маж тешко повреден во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Четириесет и осумгодишен маж е тешко повреден во сообраќајна несреќа, која вчера се случила на регионалниот пат Скопје-Тетово, во атарот на селото Арнакија. Несреќата се...

Автомобил излета на патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки...

Две лица загинаа во сообраќајка на Провомајска

На скопската улица Првомајска синоќа се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица. Според информациите од терен, несреќата се случила во...

Сообраќајка кај скопската обиколница

Поради сообраќајна незгода на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, сообраќајот е во прекин, информира АМСМ. Возилата се пренасочуваат кај...

Автомобил излета од патот Могила-Будаково, петмина тешко повредени

На патот Могила-Будаково пред с.Радобор автомобилот „Форд галакси“, управувано од С.Џ.(44) од с.Канатларци–прилепско излетало од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле: возачот...

По сообраќајка малолетници се здобиле со тешки телесни повреди

Во Кавадарци синоќа се случила сообраќајка во која со тешки телесни повреди се здобиле двајца малолетници, кои се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Педесетиедногодишен прилепчанец е тeшко повреден во сообраќајна несреќа, што вчера се случила во Прилеп на улицата “Иво Лова Рибар“, информира МВР. Сообраќајната незгода се случила...

Се судрија такси-возило и камион во Ново Лисиче

Такси-возило и камион се судрија на булеварот „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче. Во сообраќајната несреќа нема жртви, не се повредени ниту возачот на...

Мотоциклист загина во сообраќајната незгода на патот Кичево – Охрид

Дваесет и осумгодишен мотоциклист почина во сообраќајната несреќа што се случи на патот Кичево – Охрид, кај селото Другово. Обвинителството јави дека во несреќата учествувале...

Седуммина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово – Попова Шапка

Седум лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Тетово-Попова Шапка, во село Гајре. Како што информираат од МВР, во несреќата...